„Bylo mi ctí s tebou závodit.“ Velká soupeřka Sáblíkové ukončí po sezoně kariéru

"Bylo mi ctí s tebou závodit." Velká soupeřka Sáblíkové ukončí po sezoně kariéru; Zdroj foto: Reuters

Schoutenová ohlásila konec kariéry dva roky po svém galapředstavení na olympijských hrách v Pekingu, na němž ovládla nejdelší tratě 3000 a 5000 metrů a také závod s hromadným startem.

"Po olympijské sezoně jsem si uvědomila, že bude složité absolvovat další čtyřletý olympijský cyklus. Rozhodla jsem se to brát rok po roku. Minulý víkend mi ukázal, že jsem ve skvělé formě a stále jsem rychlá. Také si ale uvědomuju, že existuje život mimo profesionální sport, a těším se na něj," uvedla na instagramu Schoutenová, která ještě neví, co bude dělat dál.

Na její oznámení reagovala i Sáblíková, jež získala na MS v Calgary dva bronzy.

"Bylo mi ctí s tebou závodit. Přeju ti všechno nejlepší do další kapitoly tvého života. Respekt navždy," napsala v komentáři Sáblíková, jež ve středu podstoupila operaci kotníku a nebude už v březnu startovat na mistrovství světa ve víceboji.

Konec kariéry tento týden oznámil i další úspěšný nizozemský rychlobruslař Thomas Krol. Jednatřicetiletý úřadující olympijský vítěz na 1000 metrů se chce soustředit na svůj pilotní výcvik u letecké společnosti KLM.