Bývalý fotbalista a trenér Cipro zemřel v 75 letech po dlouhé nemoci

Bývalý fotbalista a trenér Cipro zemřel v 75 letech po dlouhé nemoci; Zdroj foto: Milan Kammermayer

Slavii trénoval ve třech různých obdobích, v samostatné lize rovněž vedl třikrát České Budějovice a jednou Teplice a Plzeň. V zahraničí jako kouč působil v Rakousku (Innsbruck, Linec, Freistadt) a na Kypru v Limassolu. Poslední trenérské angažmá Cipro uzavřel v roce 2015 v tehdy druholigových Českých Budějovicích. V nejvyšší soutěži celkem odkoučoval 254 utkání.

Většinu hráčské kariéry jihlavský rodák strávil ve Slavii, za niž v letech 1971 až 1980 absolvoval 501 soutěžních zápasů a vstřelil 41 gólů. Byl velkým univerzálem, začínal v útoku se slavným Františkem Veselým, pak se přesunul do zálohy a do obrany. Tři roky byl kapitánem a s "Červenobílými" slavil triumf v domácím poháru.

Semifinále Poháru UEFA, kde slávisté podlehli Bordeaux, zůstává nejlepším výsledkem českých týmů v pohárech. "Já jsem vždy tvrdil, že je potřeba domácí výhry potvrzovat v Evropě. Nic víc. To platilo už tehdy. Vážil jsem si toho, že jsme to dotáhli až mezi čtyři nejlepší evropské celky ve své pohárové soutěži," citoval Cipra web Slavie.