Černý scénář se potvrdil. Chytil už si v této sezoně nezahraje a přijde i o MS

Černý scénář se potvrdil. Chytil už si v této sezoně nezahraje a přijde i o MS; Zdroj foto: Reuters

Tento týden se sice vrátil k tréninku s týmem, páteční rozbruslení ale opustil předčasně a z ledu mu museli pomoci spoluhráči. Nebude tak startovat ani na domácím květnovém mistrovství světa.

"Nejvyšší prioritou naší organizace je Filipovo zdraví a budeme ho v jeho zotavování dál naplno podporovat, aby se mohl pokusit vrátit v sezoně 2024/25," uvedli Rangers v oficiálním prohlášení, v němž problémy českého hokejisty popsali stále jen jako zranění v horní části těla.

"Byly to nejtěžší tři měsíce mého života a nebylo to snadné pro mou rodinu, moje nejbližší a samozřejmě ani pro celou organizaci NY Rangers. Musíme ale v těchto těžkých chvílích zůstat pozitivní a myslet na to, co je před námi," napsal Chytil na instagramu. "Vrátím se silnější," vzkázal.

Chytil se zranil začátkem listopadu v zápasu proti Carolině, z něhož odstoupil po srážce se soupeřem. Ačkoliv nebyl jeho zdravotní problém upřesněn, podle zámořských médií utrpěl s velkou pravděpodobností další otřes mozku, přestože při kontaktu jeho hlava zasažena nebyla.

Po několika týdnech rehabilitace se vrátil k individuálnímu tréninku a koncem prosince odcestoval do Česka. Tento týden se vrátil do New Yorku, zapojení zpět do přípravy s týmem ale nevyšlo.

Podle zámořských médií utrpěl účastník loňského mistrovství světa čtvrtý otřes mozku během šestileté kariéry v NHL, kterou mu různé zdravotní problémy přerušily už desetkrát.

Chytila si Rangers vybrali v roce 2017 v prvním kole draftu. V NHL nastoupil k 337 zápasům, v nichž vstřelil 64 gólů a připsal si 80 asistencí. Loni v březnu uzavřel s Rangers čtyřletou smlouvu na 17,75 milionu dolarů. V této sezoně nasbíral za deset startů šest asistencí.