„Chceme ho chránit.“ Mladá Boleslav prodloužila smlouvu s žádaným Kušejem

"Chceme ho chránit." Mladá Boleslav prodloužila smlouvu s žádaným Kušejem; Zdroj foto: ČTK

Kušej přišel do Mladé Boleslavi před rokem z druholigového Prostějova. Třiadvacetiletý křídelní hráč v létě měl blízko k přestupu do Utrechtu, ale kluby se nedohodly. Podle médií se o něj zajímala i pražská Slavia.

Kušej ve 33 ligových utkáních zaznamenal 10 branek a sedm asistencí, za reprezentační A-mužstvo nastoupil v listopadovém kvalifikačním duelu s Moldavskem.

"Pro nás je důležité, aby podával co nejlepší výkony a my jej i trošku uchránili od mediálního zájmu, který je enormní, neboť v českém fotbalovém prostředí je spousta lidí, kteří si na něm chtějí udělat osobní PR. Vnímám, že se v Mladé Boleslavi cítí dobře, a chceme mu nadále vytvářet co nejlepší podmínky k naplnění sportovního cíle v podobě nominace do českého reprezentačního družstva pro letošní evropský šampionát," uvedl generální ředitel klubu David Trunda.

"Jsem šťastný, že jsme si s panem (prezidentem klubu Josefem) Dufkem a panem Trundou sedli a vyřešili novou smlouvu, za kterou jsem vděčný. Pro mě osobně je důležité v každém zápase pomoct mladoboleslavskému týmu a případně se dostat s reprezentací na letošní evropský šampionát," přidal Kušej, jenž doléčil zranění a do zimní přípravy se naplno zapojí až tento týden.

Devětačtyřicetiletý Dovalil ve funkci nahradil Pavla Hoftycha, který na začátku ledna zamířil do druholigového Žižkova. Pozici sportovního ředitele už vykonával v Teplicích, poslední čtyři roky vedl reprezentační výběry Lotyšska do 18 a 19 let.

Mladá Boleslav před začátkem zimní přípravy změnila i trenéra. David Holoubek před dvěma týdny na lavičce osmého celku prvoligové tabulky nahradil odvolaného Marka Kuliče.