Coufal zůstává frustrovaný, píší v Anglii. West Ham kvůli němu zradí své zásady

Coufal zůstává frustrovaný, píší v Anglii. West Ham kvůli němu zradí své zásady; Zdroj foto: Reuters

Pravý obránce zažívá jednu z životních sezon. V rámci Premier League odehrál 29 zápasů, ve kterých si připsal hned sedm asistencí.

To z něj činí společně s Pedrem Porrem z Tottenhamu druhého nejlepšího beka nejvyšší anglické soutěže po Kieranu Trippierovi, hvězdném Angličanovi z Newcastlu, který nahrál už na deset gólů svého týmu.

Zatímco v minulých sezonách Coufal chvílemi přicházel o místo v sestavě, z níž ho krátkodobě vyřazovali Ben Johnson nebo Thilo Kehrer, letos je pro manažera Davida Moyese jasnou jedničkou.

Přestože má skotský kouč k dispozici tvořivé klenoty typu Mohameda Kuduse či Lucase Páquety, je právě ex-slávista po Jamesi Wardu-Prowseovi druhým nejlepším asistentem v týmu.

"Vladimír Coufal je klíčovým hráčem West Hamu. Měl by mu klub v jednatřiceti letech vylepšit kontrakt?" zní titulek textu zveřejněného na konci března magazínem The Athletic.

Autor v něm tvrdí to, o čem se spekuluje dlouhé týdny: na hřišti Čech odvádí tradičně poctivé služby a je skálopevným článkem základní sestavy, mimo trávník ale pokračuje jeho frustrace z toho, jak se k němu ve West Hamu zachovali.

V lednu totiž Hammers aktivovali jednoletou opci, která byla součástí jeho kontraktu. Coufala to otrávilo, měl totiž pocit, že by si zasloužil vylepšené podmínky. 

"Byli jsme s klubem domluveni, že se opce uplatňovat nebude a místo toho se podepíše nová smlouva. Nakonec ji klub ale uplatnil. Teď se bavíme o nové smlouvě, dostal jsem nějaký návrh, který je ale za mě a naši stranu neakceptovatelný. Zatím mám smlouvu od tohoto léta ještě na další rok. Uvidíme, co přijde v létě," prohlásil Coufal v rozhovoru pro Canal+ Sport.

Podle The Athletic dostal nabídku dvouletého prodloužení kontraktu s navýšením platu, dosavadní jednání ale nepřinesla dohodu.

"Pravý obránce, o kterého se během nedávného zimního přestupového období zajímal nejmenovaný klub Premier League, hodlá v létě přehodnotit svou dlouhodobou budoucnost," uvedl magazín.

Zároveň zavzpomínal na loňský leden, kdy měl Coufal nakročeno do Bayeru Leverkusen a situaci prý otočil až osobní telefonát Moyese, který českému reprezentantovi zdůraznil, jak je pro něj důležitý.

Od té doby se závislost West Hamu na službách českého obránce ještě zvýraznila, a tak kvůli němu bude klub podle The Athletic zřejmě ochotný zradit své zásady. 

Jen velmi vzácně totiž dává takto starým hráčům smlouvy na dva roky a víc.

Poslední výjimkou byl stoper Winston Reid, který v roce 2017 podepsal šestiletý kontrakt ve svých devětadvaceti letech. O čtyři roky později ale z klubu odešel.

Coufalovi bude v srpnu už dvaatřicet let. V Londýně se s rodinou usadil a nejraději by zůstal.

"Zvykl jsem si na klub, přesun s dětmi by nebyl nejjednodušší. Niky tady hraje fotbal, má tady svou školu. Natálka už teď taky. Mojí prioritou je zůstat v klubu, ale uvidíme, jak se to podaří vyřešit," prohlásil čtyřicetinásobný reprezentant.

Za West Ham už odehrál 146 zápasů ve všech soutěžích. Zaznamenal dvacet asistencí a na první gól stále čeká.