„Dlouho ležel na zemi, byla jsem z toho špatná.“ Krejčíkovou vyděsil kolaps podavače

"Dlouho ležel na zemi, byla jsem z toho špatná." Krejčíkovou vyděsil kolaps podavače

Sotva se zápas mezi Češkou a Američankou Varvarou Lepchenkovou rozjel, za stavu 2:2 ho přerušil ošklivý moment. Pod plachtou v zadní části kurtu se za ostrého sluníčka zhroutil jeden z malých podavačů míčů a zůstal ležet. 

"Byla jsem připravená na returnu, Lepchenková si nadhazovala míček a najednou slyším ránu, jak kdyby spadl nějaký billboard. Otočím se a vidím, jak sběrač leží na zemi. Kluk spadl, hrozně dlouho se nehýbal a přišlo mi, že nekomunikoval," popsala Krejčíková situaci pro Tenisový svět.

Pořadatelé utkání přerušili na 25 minut a lékaři odnesli podavače na nosítkách z kurtu.

"Nechci teď o tom radši ani moc přemýšlet. Byla jsem z toho ve stresu a radši jsem úplně odešla z kurtu. Byla jsem z toho hodně špatná. Doufám, že bude v pořádku," přiznala po zápase a i prostřednictvím sociální sítí zjišťovala, jak to chlapcem vypadá.

Podle informací z dějiště prvního grandslamu je klučina v pořádku, pořadatelé ho svěřili do péče rodičů a lékaři mu nařídili několikadenní volno.

Češka po návratu na kurt vyhrála duel dvakrát 6:4 a o start v hlavní fázi Australian Open si zahraje proti Sachii Vickeryové, také Američankou. 

"Trénovala jsem s ní před dvěma týdny v Hongkongu, takže to bude určitě zajímavé. Pro mě je hlavní, že jsem zdravá a po zranění schopna zase hrát. Dvě kola kvalifikace jsou teď pro mě vlastně bonus," netlačí na sebe Krejčíková.