Dostál čaroval, ale Hronek 40. asistencí pomohl k výhře Vancouveru

Dostál čaroval, ale Hronek 40. asistencí pomohl k výhře Vancouveru; Zdroj foto: Reuters

Hronek se v duelu proti Anaheimu zařadil k Romanu Hamrlíkovi a Tomáši Kaberlemu a jako třetí český bek v historii NHL zaznamenal v jedné sezoně 40 nahrávek. Hamrlík milník překonal jako první Čech v sezoně 1995/1996, Kaberlemu se to mezi lety 2005 a 2011 povedlo hned pětkrát. Kladenský odchovanec navíc s 58 asistencemi ze sezony 2005/2006 drží český rekord.

Hronek proti Ducks nemusel na 40. nahrávku čekat ani dvě minuty. V čase 1:37 křižným pasem přes celé útočné pásmo našel Quinna Hughese, jehož pobídku z prostoru mezi kruhy uklidil za Dostála Nils Höglander.

Anaheim po třech minutách zásluhou Alexe Killorna srovnal, nejlepší tým Západní konference ale ve druhé třetině zlomil zápas na svou stranu. Rozhodující gól dal ve 24. minutě Conor Garland. Dostál i přes prohru podruhé za sebou vytáhl úspěšnost zákroků nad 93 procent.

Vejmelka po skalpu Ottawy přispěl Coyotes také k výhře ve Washingtonu 5:2 a i díky 24 úspěšným zákrokům se stal druhou hvězdou zápasu. Oba góly inkasoval při přesilových hrách domácích. Nejproduktivnějším hráčem z vítězné sestavy byl kanadský útočník Dylan Guenter s bilancí branky a dvou asistencí.

NHL:

Washington - Arizona 2:5, Los Angeles - New Jersey 5:1, Edmonton - Pittsburgh 6:1, Minnesota - San Jose 4:3, Anaheim - Vancouver 1:2, Buffalo - Winnipeg 2:5.