Gudas s Dostálem nedokázali zastavit rozjeté hráče Islanders. Anaheim dostal 6 gólů; Zdroj foto: Reuters

Anaheim obdržel šest branek podruhé za sebou. Po prohře s Dallasem 2:6 si Kačeři nevylepšili bilanci ani v dalším domácím duelu proti Islanders.

S newyorským celkem nezachytili začátek a po první třetině prohrávali 0:3. Dostál inkasoval tři góly z úvodních šesti střel a po první třetině měl úspěšnost zákroků pouhých 50 procent.

V úvodu druhého dějství vrátil Anaheim do hry Alex Killorn, jenž z rychlého protiútoku snížil na 1:3. Na začátku celé akce byl Gudas, jenž bodoval po třech zápasech a s šesti góly a 10 nahrávkami je druhým nejproduktivnějším českým obráncem.

Třetí dvacetiminutovka namísto tlaku domácích opět gólově patřila Islanders. Ti dalšími třemi góly uzavřeli skóre na konečných 6:1 a po šesté výhře v řadě se posunuli na osmé místo Východní konference. Anaheim prohrál třetí z posledních čtyř zápasů a na Západě je čtrnáctý.

NHL:

Pittsburgh - Edmonton 0:4, Minnesota - Nashville 4:3 v prodl., Anaheim - NY Islanders 1:6, Chicago - Arizona 7:4, Carolina - Calgary 7:2.