Hladík dostal 15 let a pokutu milion, Turyna za antisemitické výroky 50 tisíc

Hladík dostal 15 let a pokutu milion, Turyna za antisemitické výroky 50 tisíc; Zdroj foto: Dalibor Sosna

Potrestáni byli i další hráči Filip Firbacher a Javier Neruda, kteří se na Hladíkův pokyn pokusili ovlivnit jiné fotbalisty. Firbacher, jenž z Hradce Králové hostuje v druholigovém Varnsdorfu, si nezahraje 30 měsíců. Obránce Neruda z třetiligové Hostouně dostal zákaz účasti na všech aktivitách spojených s FAČR po dobu 18 měsíců. Oba navíc zaplatí pokutu 20.000 korun. Všichni tři se mohou vůči verdiktu odvolat.

Hladík jako hlava organizované skupiny nabízel úplatky, aby ovlivnil utkání domácího poháru Valašské Meziříčí - Slavičín a Valašské Meziříčí - Třinec ze srpna 2019 a třetiligový zápas mezi Rakovníkem a Motorletem Praha z října 2021. V něm se angažovali i Firbacher s Nerudou.

"Etická komise rozhodla o prakticky nejzávažnějším případu match-fixingu po dobu své činnosti. Udělila vysoký trest panu Hladíkovi, který byl organizátorem a k ovlivňování zápasů přemlouval další hráče, naléhal na ně," uvedl předseda etické komise Jan Eisenreich ve videonahrávce pro média.

Bývalý sparťanský útočník Daniel Turyna dostal za antisemitické komentáře na sociálních sítích 20 hodin veřejně prospěšných prací. Hráč divizní Čáslavi současně dostal od etické komise pokutu 50.000 korun.