Houdek opět předvedl hnusný faul, odsoudil ho i jeho šéf. Oběť není v ohrožení života

Houdek opět předvedl hnusný faul, odsoudil ho i jeho šéf. Oběť není v ohrožení života; Zdroj foto: ČTK

Třiadvacetiletý bek zasáhl svého nedávného spoluhráče loktem do hlavy.

Zraněný švédský hokejista opustil led na nosítkách a v nemocnici se zraněním krku a hlavy zůstává hospitalizován.

"Zákrok Michala Houdka byl za hranicí tvrdosti a fair play. Očekáváme adekvátní trest," napsal Dědek na sociální síti X.

"Nejdůležitější je, aby se Tim Söderlund uzdravil a vrátil brzy na led," doplnil vlastník pardubického klubu.

Plzeňský klub v pondělí večer uvedl, že Söderlund je mimo ohrožení života a při vědomí. "V důsledku nešetrného zákroku utrpěl Tim zranění v oblasti hlavy a krku. Dnes se podrobil dalším vyšetřením a zůstává hospitalizován," dodal dnes na svém webu.

"V hokeji se člověk mnohdy rozhoduje ve zlomku vteřiny a já bohužel zasáhl Tima nešťastně," uvedl Houdek na webu pardubického klubu.

Tam také tvrdil, že nikdy nešel do žádného souboje s úmyslem zranit protihráče a prý ho mrzí následky zákroku.

"V první radě bych chtěl popřát Timovi návrat do plného zdraví. Psal jsem mu hned po utkání a doufám, že bude v pořádku," řekl Houdek.

Disciplinární komise ovšem Houdka v minulosti už několikrát za hnusné fauly potrestala.

V říjnu 2019 například při své extraligové premiéře zranil útočníka Sparty Marka Kvapila, když jej krosčekoval v přerušené hře.

V této sezoně dostal jednozápasový trest za hrubý faul v souboji s Českými Budějovicemi.

Teď mu disciplinární komise prakticky jistě zastaví činnost znovu, verdikt by měla vynést ve středu. "Nyní nezbývá než počkat na rozhodnutí disciplinární komise a s pokorou přijmout trest, jaký mi udělí," prohlásil Houdek.

"Po mém návratu udělám vše pro to, abych byl týmu prospěšný a dokázal celým Pardubicím, že pro Dynamo budu dýchat a že jsem dobrý hokejista," dodal plzeňský odchovanec, jenž opustil mateřský klub před dvěma týdny, kdy ho vedení vyměnilo za Martina Bučka právě do Pardubic.