Hráči ani neopustí areál. Daviscupový duel s Izraelem provázejí mimořádná opatření

Hráči ani neopustí areál. Daviscupový duel s Izraelem provázejí mimořádná opatření; Zdroj foto: Reuters

Uvedl, že aktuální opatření několikanásobně přesahují standardní zajištění. Návštěvníky čekají důkladné kontroly, pořadatelé nedoporučují přicházet s velkými zavazadly.

Do bezpečnostních opatření spadá už výběr haly. Zápas se bude hrát ve Vendryni v hale s kapacitou okolo 1300 míst. Organizátoři areál vybrali i proto, že tenisová hala je tunelem propojena přímo s hotelem. "Takže je skvělé, že hráči nemusí opustit areál," uvedl Flégl.

Podle něj policie a organizační tým na opatřeních pracovaly dva měsíce. "Jsou opravdu mimořádná. Něco takového jsem ještě nezažil," řekl. Dodal, že většina opatření nebude pro návštěvníky viditelná. Všimnou si určitě zvýšeného počtu policistů či bezpečnostních rámů u vstupů. "Chystáme přísné kontroly. Upozorňujeme návštěvníky, že do haly nebudou vpuštěni s většími zavazadly," uvedl Flégl.

Očekává, že zápasy bude sledovat vyprodaná hala. Její příprava trvala pět dní, kdy se stavěly tribuny i kurt. Ten přivezly nákladní vozy ze zahraničí a jeho instalace trvala pět hodin. Pořadatelé se zaměřují i na dopravu, která bude zajištěna kyvadlově. Parkovat mají diváci u hokejové haly. Odtud je budou dvě hodiny před zápasem vozit dva vypůjčené autobusy. Stejně bude zajištěna i doprava zpět na parkoviště.