Hvězda Zoufalých manželek nemohla ani dýchat. Můžu se dotýkat hráčů, radovala se

Hvězda Zoufalých manželek nemohla ani dýchat. Můžu se dotýkat hráčů, radovala se; Zdroj foto: Reuters

"Jsem na padelu závislá," svěřila se představitelka populární Gabrielly Solisové.

"Nejsem v něm nijak dobrá, ale hraju ho ráda," doplnila hollywoodská herečka a modelka, jež za roli v Zoufalých manželkách získala i nominaci na Zlatý glóbus.

Atmosféra jednoho z největších klání ji nadchla. "Nemůžu ani dýchat. Vždycky se dívám na padel v televizi, tohle je můj první turnaj naživo. Můžu se dokonce dotýkat hráčů, je to vzrušující," radovala se Longoriová.

Jako nehrající kapitánka vedla tým ElevenEleven USA, nebyla však jedinou celebritou, která převzala záštitu nad některým ze zúčastněných družstev.

V madridské Areně, hale pro více než deset tisíc diváků, se proháněly i ekipy pod hlavičkou útočníka fotbalové Barcelony Roberta Lewandovského, britského tenisty Andyho Murrayho či akademie jeho tenisového rivala Rafaela Nadala.

Raketová hra padel vznikla na konci šedesátých let minulého století v Mexiku a v současnosti je celosvětově jedním z nejrychleji se rozvíjejících sportovních odvětví.

Dalšímu boomu má pomoci i Hexagon Cup, který se pyšní dotací osmi milionů eur a počítá se sledovaností až 160 milionů televizních diváků po celém světě.

Za značkou turnaje stojí Enrique Buenaventura, Simon Freer, Alejandro Agag a Alberto Longo, zakladatelé závodů Formula E či série extrémních klání elektrických offroadů.