„Pořád ji mám ráda.“ Svět tenisu řeší podání rukou Siniakové s Krejčíkovou

"Pořád ji mám ráda." Svět tenisu řeší podání rukou Siniakové s Krejčíkovou; Zdroj foto: ČTK

Bylo jasné, že půjde o pikantní duel. Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou vytvořily nejúspěšnější pár české tenisové historie, jsou pátou nejúspěšnější dvojicí celosvětové Open éry.

Vyhrály spolu sedm grandslamových turnajů i olympijské hry.

Před aktuální sezonou se ale překvapivě rozešly. Iniciátorkou byla Siniaková, která zatoužila po změně.

"Jsme dohodnuté tak, že nebudeme pokračovat. Byla to iniciativa z mé strany. Chtěla jsem malou změnu. Domluvily jsme se v pohodě a určitě se nebráníme tomu, že se k sobě zase vrátíme. Myslím si, že nám pauza může prospět," uvedla tehdy Siniaková.

"Bylo to pro mě překvapení, to ne, že ne. Hodně jsme o tom mluvily a s Kačkou to probraly. Rozcházíme se v dobrém. Její rozhodnutí respektuji. Uvidí se, co nás čeká příští rok. Není všem dnům konec," řekla Krejčíková. 

Obě rozhodně nevylučovaly, že se k sobě v budoucnu vrátí, především už v létě kvůli obhajobě zlatých medailí na olympijských hrách v Paříži. 

Po středečním klání ve čtvrtfinále Australian Open ale sociální sítě i různá tenisová fóra zaplavily pochybnosti o budoucí renesanci úspěšného páru. Řeší se zejména chladné podání rukou českých tenistek.

Podle někoho jde o jasný signál, že rozchod byl definitivní, podle jiných byly na vině pouze vypjaté emoce po intenzivním průběhu. 

"Byl to strašně těžký zápas. Řekla bych, že není moc příjemné hrát proti sobě po tak dlouhé době. Ale to je tenis a já jsem moc šťastná, že jsme vyhrály, držely při sobě a podporovaly se. Proto jsme uspěly," řekla Siniaková na kurtu po utkání.

"Brala jsem to, že je Katka na druhé straně, jako fakt. Respektuju, že chtěla změnu. Chci vyhrát zápas proti jakémukoliv soupeři. Určitě jsem neprožívala zápas víc proto, že byla Kačka na druhé straně. Pořád ji mám ráda a pořád jí přeju, aby se jí dařilo. V dnešním případě jsem si samozřejmě přála, abychom vyhrály my," citoval Krejčíkovou Tenisový svět.

Krejčíková se Siegemundovou měly rozhodující třetí set skvěle rozehraný, vedly už 4:1. Siniaková s Hunterovou se ovšem nadechly k dokonalému obratu, získaly všech pět závěrečných her a postoupily do semifinále po setech 4:6, 7:5, 6:4.

V průběhu utkání měla právě Siniaková několikrát nervy na pochodu, obzvlášť ve chvíli, kdy jí a Australance začal mezi prsty unikat třetí set. Do hráčskému boxu dokonce v jednu chvíli česky hulákala kritiku na spoluhráčku Hunterovou.

"Tak jí něco řekněte, do p…le. Zase beze slova," stěžovala si na nedostatek komunikace.

Za nepříznivého stavu 0:3 hodila raketou, když dala v kritické situaci za stavu 1:4 dvojchybu, vulgárně nadávala sama sobě.

Právě její temperament a neochota prohrát ale nakonec hrály důležitou roli v obratu. Ve čtvrtečním semifinále se Siniaková s Hunterovou utkají s turnajovými dvojkami Elise Mertensovou z Belgie a Sie Šu-wej z Tchaj-wanu.

Spolupráce Krejčíkové se Siniakovou se zrodila už v juniorské kategorii. Mezi dospělými spolu začaly hrát v roce 2018. Dvakrát triumfovaly na Australian Open (2022, 2023), Roland Garros (2018, 2021), ve Wimbledonu (2018, 2022) a kariérní Grand Slam dotáhly předloni na US Open. V roce 2021 ovládly i Turnaj mistryň.

Třikrát byly zvoleny nejlepším párem sezony podle WTA a společně vyhrály na elitním okruhu 16 deblových titulů. Naposledy zvedly vítěznou trofej v září v San Diegu.