Ještě pekelnější Super Bowl. Amerika čeká i kvůli popové hvězdě dechberoucí finále

Ještě pekelnější Super Bowl. Amerika čeká i kvůli popové hvězdě dechberoucí finále; Zdroj foto: Reuters

Jejich soupeřem budou 11. února v Las Vegas hráči San Francisco 49ers, kteří zvítězili nad Detroit Lions 34:31 poté, co během osmi minut třetí čtvrtiny neskutečným způsobem zlikvidovali sedmnáctibodové manko.

Chiefs mohou získat Trofej Vince Lombardiho dvakrát po sobě jako první tým od roku 2005, kdy titul obhájili New England Patriots vedení Tomem Bradym.

San Francisco je ve finále poprvé od roku 2020, kdy v něm podlehlo právě Kansasu City.

K výhře nad Baltimorem pomohl Chiefs 30 přihrávkami na 241 yardů a jedním touchdownem Patrick Mahomes.

Nejužitečnější hráč ligy z let 2018 a 2022 vyšel vítězně ze souboje hvězdných quarterbacků s Lamarem Jacksonem, který má ocenění MVP za rok 2019 a je na něj velkým adeptem i nyní.

"Je to pekelný rok, ale ještě není hotovo," zdůraznil Mahomes. "V posledních zápasech jsme byli outsidery, ale my se tak nikdy necítíme. Máme v týmu spoustu kluků, kteří vědí, jak se vyhrává. Teď jsme v Super Bowlu a pořád jsme neskončili," upozornil.

Jeho spoluhráč Travis Kelce překonal rekord play off v počtu chycených přihrávek, kterých si připsal už 156. Dosavadním rekordmanem byl Jerry Rice se 151 chycenými přihrávkami.

Právě díky Kelcemu a jeho vztahu s popovou hvězdou Taylor Swiftovou se očekává, že Super Bowl přitáhne ještě větší pozornost než obvykle.

Americkou zpěvačku, držitelku dvanácti cen Grammy, však čeká hektický přesun, neboť zhruba 24 hodin před zápasem má naplánovaný koncert v Tokiu.