Jurečka má za loket zastavenou činnost. O trestu komise rozhodne za týden

Jurečka má za loket zastavenou činnost. O trestu komise rozhodne za týden; Zdroj foto: Milan Kammermayer

Kvůli zastavené činnosti za červenou kartu přijde minimálně o nadcházející utkání víkendového 21. kola také karvinský David Moses. Komise o tom informovala v komuniké po dnešním zasedání.

Jurečka v 80. minutě v situaci bez míče ve zlínském pokutovém území trefil loktem domácího zadáka Josse Didibu. Sudí Ondřej Pechanec vyloučil jednoho ze dvou nejlepších střelců této sezony nejvyšší soutěže až po upozornění od videorozhodčího a kontrole u monitoru. Jurečka dostal červenou kartu podruhé v ligové kariéře. Slávisté ve Zlíně nečekaně jen remizovali 1:1 a z druhého místa tabulky ztrácejí čtyři body na vedoucí tým tabulky Spartu.

Jurečka má zatím podle řádů za vyloučení automaticky zastavenou činnost na víkendové utkání v Karviné a o výši trestu bude disciplinárka rozhodovat až příští čtvrtek. Na konci srpna za podobný prohřešek dostal sparťan Adam Karabec trest na tři soutěžní utkání, který ho vyřadil mimo jiné i z derby proti Slavii.

Pokud by komise v případě Jurečky rozhodla stejně, zmeškal by čtvrtfinále domácího poháru, v němž červenobílí na konci února nastoupí proti Spartě. Mezitím vedle zápasu v Karviné ještě Vršovičtí přivítají Pardubice. Hned po pohárovém derby navíc čeká slávisty ligový souboj se Spartou na Letné.

Automaticky zastavenou činnost má za vyloučení i karvinský Moses. Dvacetiletý nigerijský záložník v závěru středečního utkání s Pardubicemi ostrým zákrokem zezadu fauloval Vojtěcha Patráka a ke svému údivu obdržel rovnou červenou kartu.

Ve víkendovém úvodním jarním kole byl vyloučen pouze Dominik Mareš. Pardubický obránce dostal od disciplinárky trest na jedno utkání, který si odpykal už v dohrávce v Karviné. Východočeši na stadionu slezského nováčka zvítězili 3:0.