Krejčíková o olympiádě se Siniakovou: Je to na Katce, aby za mnou přišla

Krejčíková o olympiádě se Siniakovou: Je to na Katce, aby za mnou přišla; Zdroj foto: Reuters

Poté, co se poprvé střetly proti sobě v osmifinále Australian Open a zaujaly poměrně chladným podáním rukou u sítě, se o situaci nejlepšího deblového páru aktuální generace zajímá celý tenisový svět. 

V létě totiž mají Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou obhajovat zlaté olympijské medaile z Tokia a o renesanci nejúspěšnější dvojice české tenisové historie stále není jasno.

Krejčíkovou kvůli tomu v Abú Dhabí oslovil místní anglicky psaný deník The National.

Česká tenistka v rozhovoru zopakovala, že rozchod na konci minulé sezony proběhl z iniciativy Siniakové a pro Krejčíkovou byl v podstatě bleskem z čistého nebe.

"Loni, když jsme se rozešly a ona mi řekla, že se chce vydat jiným směrem, jsme téma olympiády nadhodily. Ale bylo to její rozhodnutí, ne moje. Já bych s ní moc ráda na olympiádě hrála," naznačila vítězka dvouhry na French Open 2021, že odpověď zatím nedostala.

Podle osmadvacetileté tenistky je tedy "míč" na straně bývalé spoluhráčky, s níž vyhrála kromě olympijských her i sedm grandslamových turnajů.

"Je na ní, aby za mnou přišla a promluvila si o tom se mnou. Abych věděla, jak to cítí. Já jsem velmi otevřená znovusjednocení a společné účasti na olympiádě. Ale právě teď je to víc na ní," vysvětlila tenistka z Ivančic.

Siniaková ve vyjádřeních během Australian Open rozhodně obnovení spolupráce nezavrhovala.

"S Bárou jsme se nerozešly ve zlém a může se stát, že se k sobě vrátíme. Další medaili z olympiády chceme, a když se kvalifikujeme a domluvíme na spolupráci, tak v tom nevidím problém. Stále si myslím, že jsme nejlepší deblový pár," uvedla Siniaková pro Tenisový svět.

Olympijské hry se v létě odehrají v areálu Rolanda Garrose, kde Krejčíková zažila největší úspěchy kariéry.

V roce 2021 na pařížské antuce získala úctyhodný double. Ovládla dvouhru i čtyřhru, což se v jediném ročníku naposledy podařilo domácí Mary Pierceové v roce 2000.

"Moc bych se chtěla na olympiádu kvalifikovat, moc ráda bych byla součástí týmu. Chtěla bych hrát singl i debl, a kdyby byla možnost, tak i mix. Na druhou stranu, Česko je velmi silný tenisový národ, zvlášť mezi ženami. Ještě to bude dlouhá cesta," poznamenala Krejčíková.

Za každou zemi mohou na olympijských hrách do dvouhry nastoupit čtyři nejlepší, do čtyřhry dva nejlepší páry a jeden pro smíšenou čtyřhru.

V současnosti je Krejčíková 12. hráčkou světa v singlu, před ní jsou Markéta Vondroušová i Karolína Muchová. V deblu patří Krejčíkové 24. místo a je českou dvojkou za Siniakovou, která je o dvě místa výše.

Krejčíková se Siniakovou jsou nejúspěšnějším párem české tenisové historie a pátou nejúspěšnější dvojicí celosvětové Open éry.

Jejich spolupráce se zrodila už v juniorské kategorii. Mezi dospělými spolu začaly hrát v roce 2018.

Dvakrát triumfovaly na Australian Open (2022, 2023), Roland Garros (2018, 2021), ve Wimbledonu (2018, 2022) a kariérní Grand Slam dotáhly předloni na US Open. V roce 2021 ovládly i Turnaj mistryň.

Ve finále olympijských her v Tokiu ve stejném roce porazily Švýcarky Belindu Bencicovou a Viktoriji Golubicovou.

Třikrát byly zvoleny nejlepším párem sezony podle WTA a společně vyhrály na elitním okruhu 16 deblových titulů. Naposledy zvedly vítěznou trofej v září v San Diegu.