Krejčíková těží z plánů stratéga. Jsem silnější než loni, varuje Češku Sabalenková

Krejčíková těží z plánů stratéga. Jsem silnější než loni, varuje Češku Sabalenková; Zdroj foto: Reuters

Už v osmifinále se tenistka z Ivančic stavěla všem předpokladům. Bookmakeři ji proti šestnáctileté Rusce nevěřili. Favoritkou byla Mirra Andrejevová. "A myslela si to i ona, taky jsem proti ní do té doby uhrála jen pár gemů," podotkla Krejčíková po postupu mezi posledních osm tenistek.

Jenže teď ji čeká ten nejtěžší kalibr. Hráčka, která v Melbourne Parku neprohrála 11 zápasů v řadě. A kdyby jen to, tenistka, která soupeřky přímo ničí. Letos neztratila ještě ani set a protivnicím povoluje maximálně pět uhraných gemů.

"Pro mě je Aryna největší výzva na okruhu. Ale pořád věřím, že když budu hrát dobře, je to 50 na 50, můžu vyhrát. Moc se na zápas těším," přiznala.

Vzájemná bilance se Sabalenkovou pro ni ale není moc lichotivá, pět ze šesti zápasů prohrála. Radovala se pouze loni na turnaji v Dubaji, kde zvládla třísetovou bitvu.

Přesto jí proti běloruskému válci sebevědomí neschází. Aby také ne. Tři ze čtyř zápasů v Melbourne po prvním prohrané sadě otáčela. Žádná ze soupeřek ji nezlomila a věřila ve vítězství až do konce.

"Moc mi pomáhá Pavel Mottl, který je tu se mnou. Snaží se, aby mezi námi byla dobrá atmosféra, dívá se na zápasy soupeřek, tvoří proti nim strategii. Dělá zkrátka všechno, co je potřeba, je to pro mě velká mentální opora," chválila Krejčíková trenéra, kterého má v Austrálii s sebou.

Právě správně zvolená strategie prý bylo to, co jí pomohlo zlomit ruskou senzaci. Teď jedenáctou hráčku světa čeká obdobný úkol proti Sabalenkové. 

Ta nejen, že nutí soupeřky na kurtu potit krev a vidět rudě, ještě zvolila pro grandslamovou obhajobu sytě červený outfit, který nikdo jiný na okruhu nenosí.

"Vytvořili ho jen pro mě, ráda jsem takovou nabídku přijala. Moc se mi líbí a cítím se v tom oblečení výjimečně," libuje si pětadvacetiletá Běloruska.

Její o tři roky starší čtvrtfinálová soupeřka v ní budí respekt. "Hrály jsme proti sobě hodněkrát a vždycky to byly těžké zápasy. Ale musím říct, že se tu cítím v ještě lepší formě než loni," ušklíbla se loňská vítězka.

Bitva Krejčíkové proti Sabalenkové bude na programu v úterý po deváté hodině ráno českého času a deník Aktuálně.cz ho bude sledovat v online přenosu.

Sestřih zápasu mezi Krejčíkovou a Mirrou Andrejevovou (21.1.2024):