Kvalifikaci F1 vládl Verstappen. Ferrari má novou mladou hvězdu

Kvalifikaci F1 vládl Verstappen. Ferrari má novou mladou hvězdu; Zdroj foto: Reuters

Vedle úřadujícího mistra světa bude usilovat o co nejlepší start Charles Leclerc s Ferrari, který byl pomalejší o 319 tisícin sekundy. Oba rivalové obsadí první řadu už popáté po sobě.

Druhou řadu obsadí Sergio Pérez v druhém Red Bullu a Fernando Alonso s Aston Martinem.

Nejvíce pozornosti na sebe poutal nečekaný nováček Oliver Bearman. Brit se dnes jen několik hodin před dnešním tréninkem dozvěděl, že za volantem Ferrari nahradí Carlose Sainze juniora.

Španěla, který včera odjel oba tréninky, postihl akutní zánět slepého střeva a nemohl jet. Teprve 18letý Brit aktuálně závodící v F2 se s novou výzvou popral se ctí.

Umístění v top 10 mu uniklo jen o 36 tisícin sekundy. "Tahle část byla chaotická sezení, omlouvám se za to," hlásil Bearman do týmového rádia s odkazem na přerušení druhé fáze kvalifikace kvůli odstavenému vozu Haas.

Nicovi Hülkenbergovi přestal jeho vůz jet a Němec ho musel na trati městského okruhu odstavit.

Velká cena Saúdské Arábie se jede v sobotu v 18 hodin SEČ. Závod je posunutý z tradičního nedělního termínu kvůli muslimskému svátku ramadán, který začíná 10. března. 

Kvalifikace na Velkou cenu Saúdské Arábie, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Džiddě:

1. Verstappen (Niz./Red Bull) 1:27,472, 2. Leclerc (Mon./Ferrari) -0,319, 3. Pérez (Mex./Red Bull) -0,335, 4. Alonso (Šp./Aston Martin) -0,374, 5. Piastri (Austr./McLaren) -0,617, 6. Norris (Brit./McLaren) -0,660.