Kvůli viróze jí chybí síla. Místo super-G Ledecká zamířila na další léčbu

Kvůli viróze jí chybí síla. Místo super-G Ledecká zamířila na další léčbu; Zdroj foto: Reuters

Do sobotního závodu v nejrychlejší disciplíně zasáhla, ale po chybě jej nedokončila. Tým české lyžařky a snowboardistky uvedl v tiskovém prohlášení, že Ledecká se nyní z Itálie přesune do Mnichova, kde absolvuje další vyšetření.

"Jsem moc smutná. Viróza se mě pořád drží a jsem slabá jako kuře. Na to, abych se řítila z kopce stodvacetikilometrovou rychlostí to fakt není," oznámila Ledecká.

Do závodu měla nastoupit stejně jako v sobotu se startovním číslem jedna. Ráno se ještě rozcvičila a zkusila se rozjezdit na kopci. Závod dnes vyhrála olympijská vítězka Lara Gutová-Behramiová. Pro Švýcarku je byl 21. triumf v této disciplíně v elitním seriálu. Přinesl jí posun do čela průběžného hodnocení super-G.

"Ale chybí mi síla. Takže jsme se s Franzem (trenérem Gamperem) dohodli, že se vrátím do postele a budu závodit, až mi bude aspoň o trochu líp. I přes snahu lékařů pořád ještě nejsem schopná jít do práce," litovala Ledecká.

Věří, že bude moci nastoupit za týden v Garmisch-Partenkirchenu, kde jsou na programu v pátek sjezd a v sobotu superobří slalom. Na další vyšetření míří podle vyjádření týmu do Mnichova proto, aby byla co nejblíže německému dějišti.

Ledecká onemocněla před závody ve Svatém Mořici, které se jely na začátku prosince. Navzdory kašli závodila a pod antibiotiky pak startovala ve Val d'Isere.

Vynechala předvánoční závod SP na snowboardu v Davosu, aby se pokusila doléčit, a do lyžařského SP se vrátila před dvěma týdny v Zauchensee.

Ani tam ještě nebyla fit, i když jedenáctou příčkou v superobřím slalomu zaznamenala nejlepší výsledek v lyžařském SP od návratu po zlomenině klíční kosti.

Minulý týden vyhrála na snowboardu oba paralelní slalomy v bulharském Pamporovu, ale pak se její stav znovu zhoršil. Po středečním tréninku sjezdu z Cortiny zamířila na vyšetření plic do Innsbrucku. Podrobnosti k jeho výsledkům tým nezveřejnil, ale potíže přetrvávají.

"Věřím, že mě snad už někdo dá konečně do kupy, protože se to vleče s přestávkami přes dva měsíce," konstatovala Ledecká.