Mimo stupně vítězů. Snowboardcrossařka Adamczyková byla v Montafonu sedmá

Mimo stupně vítězů. Snowboardcrossařka Adamczyková byla v Montafonu sedmá; Zdroj foto: Vakho Chikvaidze, Red Bull Content Pool

Zvítězila Italka Michela Moioliová, která se dostala do čela průběžného pořadí seriálu.

Třicetiletá Adamczyková nenavázala na druhé místo z páteční kvalifikace a druhou příčku z posledního závodu v Cortině d'Ampezzo. Na pódiu chyběla potřetí v sezoně. Hůře si vedla jen na začátku února, kdy byla po pádu ve čtvrtfinále v Sierra Nevadě šestnáctá.

Závod žen byl na chvíli přerušen kvůli poruše startovacího zařízení. Dvojnásobná světová šampionka Adamczyková, která vstoupila do Světového poháru se zpožděním kvůli účasti v televizní taneční soutěži, skončila ve čtvrtfinále druhá. Olympijská šampionka ze Soči dlouho vedla, ale v závěru ji předstihla Němka Jana Fischerová.

Také do semifinále vstoupila česká závodnice dobře, později se však před ni dostaly Moioliová a Australanka Josie Baffová. Přestože se Adamczyková držela v kontaktu, v závěru už zaútočit nestihla.

V malém finále poté úřadující mistryně světa, která si v Montafonu zlomila v prosinci 2021 obě nohy u kotníků, nestačila na Francouzky Léu Castaovou a Chloé Trespeuchovou.

Trespeuchová přišla o vedení v SP, o dva body ji v čele vystřídala Moioliová. Druhou příčku vybojovala v závodě Britka Charlotte Banková, třetí skončila Baffová.

V závodě mužů triumfoval Rakušan Alessandro Hämmerle před Francouzem Leem Le Ble Jaquesem a dalším Rakušanem Julianem Lüftnerem. Jediný český zástupce Kryštof Choura vypadl v osmifinále. Vítězství v celkovém pořadí Světového poháru si v předstihu dnes osmý Kanaďan Éliot Grondin.

V neděli se jede v Montafonu další závod.