Nečasova show. Útočník nastřílel hattrick během jedné třetiny, gólman mu mohl děkovat

Nečasova show. Útočník nastřílel hattrick během jedné třetiny, gólman mu mohl děkovat; Zdroj foto: Reuters

Poprvé se rodák z Nového Města na Moravě prosadil ve druhé minutě. Ve vlastním obranném pásmu převzal puk, ve střední třetině přešel přes trojici bránících hráčů Avalanche a střelou zápěstím nachytal Alexandra Georgijeva. Druhý gól dal pětadvacetiletý útočník o pět minut později při signalizované výhodě, kdy mu k ráně z prostoru mezi kruhy nabil obránce Brent Burns.

První hattrick v kariéře Nečas uzavřel v čase 16:51. Na hranici brankoviště mu posunul puk Teuvo Teräväinen a český útočník z jednoduché pozice před poloodkrytou brankou zvýšil na 3:0.

Svému střelci mohla být Carolina vděčná, protože Colorado ještě v první třetině málem srovnalo. I kvůli stupidní chybě gólmana Pjotra Kočetkova, který těsně před sirénou pustil nahození od červené čáry. Po divoké první třetině se už hokejisté Avalanche neprosadili.

Nečas, který v úvodu ledna zmeškal pět zápasů kvůli zranění v horní části těla, od svého návratu na led nasbíral osm bodů za šest branek a dvě asistence. S 34 body se bývalý hráč brněnské Komety dělí o třetí místo v týmové produktivitě. Mezi krajany je rovněž třetí.

NHL:

Boston - Vancouver 4:0, Florida - Washington 4:2, New Jersey - Calgary 3:5, Arizona - Vegas 2:3, NY Islanders - Tampa Bay 6:2, Carolina - Colorado 5:2, Philadelphia - Winnipeg 4:1.