„Nejdojemnější zápas historie.“ Sabalenková po sebevraždě přítele porazila kamarádku

"Nejdojemnější zápas historie." Sabalenková po sebevraždě přítele porazila kamarádku; Zdroj foto: Profimedia

Na kurt vyšly obě v černém. Ale ne úmyslně, kromě velkého tenisového přátelství je pojí i stejný oděvní sponzor. Přesto bylo patrné, že tenhle zápas má nezvykle posmutnělou atmosféru.

I tak se světová dvojka a šampionka posledního Australian Open vyšvihla ke skvělému výkonu a Španělku přehrála hladce ve dvou setech.

"Víte, Aryna je silná žena, ohromná osobnost. Vůbec mě nepřekvapila, že navzdory všem okolnostem hrála takový tenis," nechala se poté slyšet Badosaová.

Ta už v týdnu přiznala, že je pro ni hodně těžké nastoupit v druhém kole proti kamarádce, se kterou se často vídají i mimo kurt a svěřují si osobní věci. Zvlášť, když se Běloruska sbírá z pondělní sebevraždy expřítele Konstantina Kolcova. 

Sabalenková se po tragédii rozhodla nastoupit do turnaje, ale předem se omluvila z pozápasových tiskových konferencí.

Na kurtu vypadala soustředěně a párkrát vyloudila i úsměv na tváři. To když jí například ostrý vítr při nadhozu úplně smetl míček a trefil ji do hlavy.

"Obě jsme se na ty dvě hodiny dokázaly úplně odstřihnout od všeho kolem. Člověk ví, že toho má za sebou už hodně, že je silný, že umí věci mimo kurt oddělit od tenisu," vysvětlila.

Španělka dlouhodobě bojuje s vlastním zdravím. Sabalenková se zase před lety musela vzpamatovat z náhlé smrti otce. 

Po proměněném mečbolu se pak obě dlouho objímaly u sítě, což obletělo svět. 

"Říkala jsem jí, že jí přeju jen to nejlepší. Snad dojde v turnaji co nejdál," přeje si Badosaová.

Výkon Sabalenkové vzbudil velký ohlas ve světových médiích. "Jeden z nejdojemnějších momentů historie světového tenisu," napsal k obrázku jejich objetí Eurosport. 

Nyní čeká Sabalenkovou souboj s Ukrajinkou Anhelinou Kalininovou.