Němci se postarali o první velké překvapení play off, vyřadili Švýcary

Němci se postarali o první velké překvapení play off, vyřadili Švýcary; Zdroj foto: Reuters

Švýcarský tým v základní části ztratil jen dva body porážkou v prodloužení s Lotyši, ostatní zápasy vyhrál. V play off ale už počtvrté za sebou neuspěl.

Zatímco loni byl nad síly Švýcarů výběr USA, tentokrát je domů stejně jako v roce 2021 poslali Němci. Ti si semifinále MS zahrají teprve potřetí v historii. V boji o finále se utkají s Američany, kteří v souběžně hraném zápase v Tampere zdolali Česko.

Rozhodující náskok si Němci vypracovali v závěru druhé třetiny, kdy se v rozmezí 36 sekund prosadili útočníci John Peterka a Nico Sturm. Spolehlivý výkon podal brankář Mathias Niederberger.

Aktualizujeme…

Mistrovství světa v hokeji - čtvrtfinále (Riga):

Švýcarsko - Německo 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 21. Siegenthaler (Fiala, Kukan) - 7. Kastner (Wissmann, J. Müller), 38. Peterka (Kahun, Gawanke), 39. Sturm (Stachowiak, J. Müller). Rozhodčí: Björk (Švéd.), Ansons - Zunde (oba Lot.), Hautamäki (Fin.). Vyloučení: 4:2, navíc Seider (Něm.) 5 min. a do konce utkání: Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2896.

Švýcarsko: Mayer - Kukan, Siegenthaler, Glauser, Moser, Loeffel, Marti, Fora - Riat, Hischier, Fiala - Ambühl, Corvi, Niederreiter - Simion, Haas, Miranda - Bertschy, Richard, Herzog. Trenér: Fischer.

Německo: Niederberger - M. Müller, Seider, J. Müller, Wissmann, Szuber, Gawanke, Wagner - Peterka, Kahun, Tiffels - Soramies, Sturm, Ehl - Noebels, Kastner, Fischbuch - Tuomie, Stachowiak, Schütz - Varejcka. Trenér: Kreis.