„Pořád jsme nejlepší pár.“ Češky sní o další medaili i přes propíraný rozchod

"Pořád jsme nejlepší pár." Češky sní o další medaili i přes propíraný rozchod; Zdroj foto: Reuters

Po šesti letech fenomenální spolupráce se české tenisové hrdinky poprvé na kurtu postavily proti sobě, už s novými partnerkami.

Kateřina Siniaková společně s domácí Storm Hunterovou ve čtvrtfinále Australian Open po bitvě vyřadily Barboru Krejčíkovou s Laurou Siegemundovou.

Hrál se debl špičkové úrovně s mnoha zvraty a emocemi, svět tenisu ale nejvíce řešil chladnější podání rukou českých hráček. Jak bylo patrné z reakcí, pocit, že šlo o signál vzájemných antipatií vylučujících budoucí obnovení partnerství, se mezi fanoušky hojně rozšířil.

Samotné tenistky ale v následných rozhovorech podobné úvahy jasně vyvrátily.

Siniaková hovořila smířlivě už na kurtu a přiznala, že nastoupit proti Krejčíkové po tak dlouhé době bylo zvláštní a nepříjemné. Žádné známky zásadního rozkolu pak neukazovaly ani další výroky.

Přímo v Melbourne se obě vyjádřily pro Tenisový svět a potvrdily, že je obhajoba olympijského zlata nesmírně láká.

"S Bárou jsme se nerozešly ve zlém a může se stát, že se k sobě vrátíme. Další medaili z olympiády chceme, a když se kvalifikujeme a domluvíme na spolupráci, tak v tom nevidím problém. Stále si myslím, že jsme nejlepší deblový pár," podotkla Siniaková.

"Na olympiádě rozhodně chci hrát, těším se na ni. Ještě je ale brzo nad ní přemýšlet," uvedla Krejčíková.

"Brala jsem to, že je Katka na druhé straně, jako fakt. Určitě jsem neprožívala zápas víc proto, že byla Kačka na druhé straně. Pořád ji mám ráda a pořád jí přeju, aby se jí dařilo," citoval Krejčíkovou Tenisový svět.

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou jsou nejúspěšnějším párem české tenisové historie a pátou nejúspěšnější dvojicí celosvětové Open éry.

Jejich spolupráce se zrodila už v juniorské kategorii. Mezi dospělými spolu začaly hrát v roce 2018. Dvakrát triumfovaly na Australian Open (2022, 2023), Roland Garros (2018, 2021), ve Wimbledonu (2018, 2022) a kariérní Grand Slam dotáhly předloni na US Open. V roce 2021 ovládly i Turnaj mistryň.

Ve finále olympijských her v Tokiu ve stejném roce porazily Švýcarky Belindu Bencicovou a Viktoriji Golubicovou.

Třikrát byly zvoleny nejlepším párem sezony podle WTA a společně vyhrály na elitním okruhu 16 deblových titulů. Naposledy zvedly vítěznou trofej v září v San Diegu.

Před aktuální sezonou se ale rozešly. Iniciátorkou byla Siniaková, která zatoužila po změně. Krejčíkovou prý její rozhodnutí překvapilo, ale plně jej respektovala.