Schick je vždycky na správném místě, žasnul Alonso. Titul Leverkusenu je blízko

Schick je vždycky na správném místě, žasnul Alonso. Titul Leverkusenu je blízko; Zdroj foto: Reuters

Naběhl si do vápna na ostrý centr a nastavil holeň. To stačilo Schickovi, aby přivedl k varu celý kotel Leverkusenu. Vystřelil výhru 2:1.

"On je zkrátka vždy ve správný čas na správném místě. Útočníci musí mít trpělivost. A víru, že ještě přijde šance a oni tam (na tom správném místě) budou," řekl o českém útočníkovi trenér Xabi Alonso.

Bayer sice prohrával 0:1, ale nakonec bitvu otočil v posledních minutách. Na mnichovský velkoklub mají už tak třináctibodový náskok.

"Prokázali jsme vítěznou mentalitu. Bylo to těžké, ale byli jsme neustále přesvědčeni, že se naskytne šance. Už se to stalo mockrát," dodal španělský kouč.

Sám Schick neskrýval euforii. V březnu to byl už jeho čtvrtý gól v nastaveném čase. Tři dal po vypršení základní hrací doby ve dvou zápasech s Karabachem v osmifinále Evropské ligy.

"Je neskutečné, že se nám zase podařil takový finiš. Euforie je samozřejmě obrovská. Zase jsme se o krok přiblížili našemu velkému cíli," uvedl Schick.

Trenér bavorského velkoklubu Thomas Tuchel naopak smutnil, Bayern totiž doma 0:2 s Dortmundem.

"Blahopřeji Bayeru Leverkusen. Už není naděje, ne, ne, ne. Po tomhle zápase už si nemusíme nic namlouvat," řekl televizi Sky.