Slovensko řeší hokejový skandál. Sudí uznal gól, který šel mimo bránu

Slovensko řeší hokejový skandál. Sudí uznal gól, který šel mimo bránu; Zdroj foto: Profimedia

Skandální moment nastal v polovině zápasu, kdy se Nové Zámky nadechly k protiútoku ve vlastním oslabení.

Český útočník Radek Prokeš přihrál do křídla Václav Stupkovi, ten napoprvé trefil jen přesouvajícího se gólmana Filipa Suráka, ale napodruhé už síť branky.

Tu ovšem vykopl brankář domácích z kolíků a byla mimo svou pozici. To by ještě tak nevadilo. Pravidla umožňují uznat gól i v takové herní situaci.

Puk ovšem musí přejít brankovou čáru ve výseči, kde obvykle svatyně stojí. V tomto případě šel tak o deset centimetrů mimo.

Jenže hlavnímu rozhodčímu Miroslavu Štefíkovi to nevadilo. Byl přesvědčený o tom, že trefa má platit, a přes protesty domácích se nešel poradit ani s videem. 

Situace byla o to dramatičtější, že šlo nakonec o vítězný gól. Hokejisté Nových Zámků totiž tímto způsobem zvýšili na 4:1, a i když domácí ještě dvakrát skóre korigovali, výhru už soupeř udržel.

"Věřím, že tento gól pomůže a naši rozhodčí budou v budoucnu takové situace zkoumat na videu. Vždyť na to tu techniku máme," napsal generální manažer Spišské Nové Vsi Richard Rapáč na síti X. 

Domácí favorit prohrál už čtvrtý zápas v řadě, přesto drží jednobodový náskok v čele tabulky slovenské extraligy. Nové Zámky jsou naopak předposlední.