Šok v Premier League. Úspěšný trenér Klopp skončí po sezoně u fotbalistů Liverpoolu

Šok v Premier League. Úspěšný trenér Klopp skončí po sezoně u fotbalistů Liverpoolu; Zdroj foto: Reuters

"Chápu, že to může být pro spoustu lidí šok. Naprosto miluji tenhle klub, město, hráče, všechny v týmu. Ale dochází mi síly a je mi jasné, že nemůžu tuhle práci dělat donekonečna," uvedl Klopp. Předloni přitom prodloužil na Anfieldu smlouvu do roku 2026.

Úspěšný kouč přišel do Liverpoolu v říjnu 2015 a v sezoně 2019/20 ho dovedl k prvnímu ligovému titulu po 30 letech. Třikrát došel s klubem do finále Ligy mistrů a v roce 2019 soutěž ovládl. Ve stejném roce získal s "Reds" trofej i za triumf v Superpoháru UEFA a na mistrovství světa klubů. Na domácí scéně přidal v ročníku 2021/22 vítězství v Anglickém poháru i Ligovém poháru.

"Vedení jsem své rozhodnutí oznámil už v listopadu. Všichni vidí trenéry, jak koučují tým během zápasů nebo tréninků, ale ta nejtěžší práce probíhá za oponou. Když jsme před sezonou plánovali posily, soustředění a další věci, poprvé jsem zapochyboval, jestli u toho budu i v dalších letech. Samotného mě to překvapilo, ale přirozeně jsem o tom začal přemýšlet," řekl bývalý dlouholetý trenér Dortmundu a Mohuče.

Klopp má velkou šanci rozloučit se s Liverpoolem další trofejí. "Reds" ve středu postoupili do finále Ligového poháru, v němž se střetnou s Chelsea. Premier League vedou před obhájcem titulu Manchesterem City a ve hře jsou i v Anglickém poháru a Evropské lize.

"Na loučení ještě bude dost času. Teď bych si přál, abychom dali do zbytku sezony úplně všechno a vytěžili z ní maximum. A měli tak v budoucnu o důvod víc vzpomínat v dobrém," dodal Klopp. Z klubu v létě odejdou i jeho asistenti.

Nad dalším trenérským angažmá vůbec nepřemýšlí. "Nevím, co budu dělat, protože jsem neměl čas o tom přemýšlet. Ať se v budoucnu stane cokoliv, tak nevezmu žádný klub ani reprezentaci v příštím roce (sezoně). A už nikdy nepovedu jiný anglický klub. To mohu slíbit. I v případě, že nebudu mít co jíst," prohlásil rodák ze Stuttgartu.