Strach o Chytila. Děsivá scéna, píší v zámoří o nečekaném zvratu při zotavování

Strach o Chytila. Děsivá scéna, píší v zámoří o nečekaném zvratu při zotavování; Zdroj foto: Reuters

Po dlouhé době začal znovu trénovat s týmem newyorských Rangers. Sice v červeném bezkontaktním dresu, ale i tak vzbudil naději, že v rekonvalescenci dělá pokroky. 

Na tréninku v pátek ráno ale přišel nečekaný zvrat.

Chytil bruslil s náhradníky Jakem Leschyshynem a Zacem Jonesem a v jednu chvíli byl spatřen, jak leží na ledě. Strávil tam několik minut, do šatny dokráčel jen díky pomocí.

Není jasné, co se mu stalo, ale podle zámořských novinářů to souvisí se zraněním, z něhož se zotavoval. Tedy s údajným otřesem mozku.

Severoamerická média popisují Chytilovo páteční zranění jako "potenciálně devastující zádrhel" při snaze znovu nastartovat kariéru či jako "děsivou scénu".

Čtyřiadvacetiletý český centr nehraje od listopadu, kdy doplatil na srážku s Jesperem Fastem z Caroliny. Oficiálně utrpěl zranění v horní části těla. Zřejmě se ale jednalo o otřes mozku.

Podle deníku The Journal News prodělal Chytil v minulosti nejméně čtyři poranění hlavy s tím, že následky byly pokaždé horší.

Přitom ještě ve čtvrtek bylo vše na dobré cestě. "Vypadal, že má dobrou náladu," promluvil o Chytilovi spoluhráč z útoku Alexis Lafreniere. "Je jasné, že se cítí lépe, což je jedině dobře. Doufám, že ho budeme mít brzo zpátky. Nevím, kdy se vrátí, ale určitě je důležitou součástí naší ofenzivy."

V minulé základní části prožil Chytil kariérní zlom. V 74 utkáních dosáhl na 45 bodů (22+23) a vysloužil si čtyřletou smlouvu na celkem 17,75 milionu dolarů.

Pak měl táhnout Čechy na mistrovství světa v Rize a Tampere, hned ve druhém utkání turnaje proti Kazachstánu ale utrpěl poranění obličeje, kvůli němuž nemohl pokračovat. Při vyšší zátěži ho nesnesitelně bolela hlava.

V aktuální sezoně stihl jen deset zápasů, v nichž posbíral šest asistencí. Pak došlo na zmíněný střet s Fastem.

Když zotavování neprobíhalo podle představ, odletěl Chytil s požehnáním Rangers domů do Česka, kde se připravoval v pražských Strašnicích po boku trenéra Radka Dudy. Setkal se tam i s Jaromírem Jágrem, který české naději vylíčil své zkušenosti ohledně zdravotních problémů. 

Návrat na Manhattan byl pro Chytila dalším krokem, teď však pravděpodobnost, že do stávajícího ročníku ještě nastoupí, značně poklesla.

Rangers to dost možná zohlední při posilování před březnovou uzávěrkou přestupů. Nejzásadnější otázkou ale je, jak to bude dál s Chytilovou kariérou.