Štybar chystá velkou rozlučku. Kariéru uzavře na domácím MS v Táboře

Štybar chystá velkou rozlučku. Kariéru uzavře na domácím MS v Táboře; Zdroj foto: Sigrid Eggers | Deceuninck - Quick-Step Cycling Team

Právě v Táboře odstartoval Štybar před 14 lety svou cestu mezi cyklistickou špičku. Na silnici, kde vybojoval například etapová vítězství na Tour de France (2015) a Vueltě (2013) a vyhrál také Eneco Tour či tři různé klasiky, závodil naposledy loni v říjnu. Na cyklokrosovém šampionátu se představí také jako finišman českého týmu v páteční štafetě.

V předchozích sezonách se Štybar potýkal s řadou zdravotních potíží. Impulzem k myšlenkám o uzavření kariéry pak byl ale nezájem australské stáje Jayco AlUla, jejíž barvy minulý rok hájil, o prodloužení spolupráce.

S odstupem času Štybar v posledních týdnech zvažoval, že si kariéru na silnici ještě o jednu sezonu prodlouží v domácí kontinentální stáji ATT Investments. Nakonec se ale rozhodl, že se rozloučí v Táboře.

"Myslím, že si nemohu vybrat lepší závod pro konec kariéry než právě mistrovství světa v cyklokrosu v Táboře," řekl Štybar.