Comeback hodný suverénky. Ledecká při návratu na snowboard vyhrála SP v Pamporovu

Comeback hodný suverénky. Ledecká při návratu na snowboard vyhrála SP v Pamporovu; Zdroj foto: Reuters

Ledecká potvrdila své dominantní postavení na prkně, vyhrála na snowboardu ve Světovém poháru dvaadvacátý závod v kariéře. Závodila v něm poprvé v tomto ročníku SP a hned byla nejrychlejší v kvalifikaci. Díky tomu pak jezdila ve výhodnější modré trati. V osmifinále porazila mladou Švýcarku Lailu Ursinu Bätschiovou. Ve čtvrtfinále pak nadělila 72 setin další Švýcarce, úřadující mistryni světa Julii Zoggové.

Největší problémy měla Ledecká v semifinále, kde po drobné chybě v úvodu doháněla ztrátu a Japonku Cubaki Mikiovou nakonec předjela o 27 setin. Ve finále čelila vedoucí ženě SP Ramoně Theresii Hofmeisterové z Německa. Na mezičase jedenáct setin ztrácela, ale pak zrychlila a Hofmeisterová pod tlakem udělala chybu a nedojela.

Ledecká po vítězném závodě děkovala pořadatelům, kteří navzdory hustému sněžení připravili dobrou trať. Měla radost z toho, jak dopadl její další výlet od lyží na snowboard. "Je to úžasný pocit, jsem šťastná, že jsem zpátky. Jsem ráda, že jsem prohnala nejlepší holky a znovu jsem ukázala, že jsem na špičce," řekla v televizním rozhovoru. Na snowboardu se Ledecká naposledy představila loni v březnu v ročníku, v němž kvůli komplikované zlomenině klíční kosti nezávodila na lyžích. V Rogle tehdy byla druhá a v Berchtesgadenu vyhrála.

O největší překvapení vyřazovacích jízd se postarala dvacetiletá Maděrová, která postoupila jako desátá a ve čtvrtfinále porazila druhou ženu kvalifikace Lucii Dalmassovou z Itálie. V semifinálovém souboji s Hofmeiserovou ale vyjela z tratě a malé finále s Mikiovou prohrála o jedenáct setin. Stejně jako v prosincovém závodě v Cortině d'Ampezzo skončila čtvrtá, na první medaili v SP čeká.

Další šanci na úspěch budou mít obě české reprezentantky v Pamporovu v neděli, kdy je v tomto premiérovém dějišti SP na programu další paralelní slalom.

SP ve snowboardingu v Pamporovu (Bulharsko) - paralelní slalom:

Muži: 1. Bagozza, 2. Coratti (oba It.), 3. Jankov (Bulh.), …v kvalifikaci Počinek (ČR) - diskvalifikován. Průběžné pořadí SP v paralelních závodech (po 6 ze 13 závodů): 1. Karl (Rak.) 347, Coratti 339, 3. Bormolini (It.) 318, …37. Minařík (ČR) 11. Ženy: 1. Ledecká (ČR), 2. Hofmeisteirová (Něm.), 3. Mikiová (Jap.), 4. Maděrová (ČR). Průběžné pořadí SP v paralelních závodech (po 6 ze 13 závodů): 1. Hofmeisterová 509, 2. Dalmassová (It.) 379, 3. Schöffmannová (Rak.) 282, …7. Maděrová 202, 17. Ledecká 100.