Tady se pojede olympijský závod? Italové pod palbou po dalším drsném pádu lyžařky

Tady se pojede olympijský závod? Italové pod palbou po dalším drsném pádu lyžařky; Zdroj foto: Reuters

Americká hvězda Mikaela Shiffrinová ztratila rovnováhu na terénní nerovnosti ve sjezdu a po pádu narazila do ochranné sítě. Americká hvězda chvíli ležela na trati, než se odbelhala pryč.

Na stejném místě se zřítila k zemi i olympijská vítězka Corinne Suterová ze Švýcarska, která dopadla mnohem hůř. Také ona putovala do nemocnice. Vyšetření odhalilo přetržený přední zkřížený vaz v levém koleně a poraněný meniskus, sezona pro ni tedy skončila.

Dvojnásobná olympijská šampionka Michelle Gisinová skončila závod s pohmožděnou stehenní kostí. Celkem sjezd nedokončilo 12 lyžařek a záchranáři byli v neustálé permanenci.

"Závodnice musely po dlouhém skoku bleskově zareagovat, v podstatě už ve vzduchu musely změnit momentum a připravit se na zatáčku, byla to vážně náročná trať," postěžoval si v rozhovoru pro deník Blick trenér Švýcarek Beat Tschuor.

Postěžovala si i celkově druhá Švýcarka Lara Gutová-Behramiová. "Byla to úplně jiná trať než ve středečním tréninku. V těchhle podmínkách hodně rychlé a obtížné to sjet," uvedla.

Pro ženský sjezd extrémně náročnou trať odsoudili i fanoušci Mikaelly Shiffrinové na sociálních sítích. "Takový skok a hned zatáčka? To tam mohli rovnou postavit polní nemocnici," napsal jeden z nich.

Záchranáři měli co dělat i v neděli. Drsný pád potkal také kanadskou závodnici Valérii Grenierovou v super-G. Těsně před cílem ji zdravotníci svezli ze svahu na saních.

Pořadatelé tak mají dva roky před startem olympijských bojů o medaile o čem přemýšlet.

Ženský Světový pohár ve sjezdovém lyžování bude pokračovat v úterý obřím slalomem v Kronplatzu. Ve čtvrtek už bude první trénink sjezdu před dalším víkendem rychlostních disciplín v Garmisch-Partenkirchenu.