Zase je „směšně dobrá“. Vondroušová našla v Dubaji formu, už teď ale cítí letní tlak

Zase je "směšně dobrá". Vondroušová našla v Dubaji formu, už teď ale cítí letní tlak; Zdroj foto: Reuters

Australské turné se jí zrovna dvakrát nevyvedlo. Sama si postěžovala, že zimní pauza byla krátká a přesun k protinožcům jí dvakrát nesedl ani zdravotně.

V součtu utkání v United Cupu a na Australian Open vyhrála jednou.

"Bylo mi pak dost špatně. Z Lince jsem se musela odhlásit a udělala jsem si pár týdnů přípravy v Praze, což mi hodně pomohlo," prohlásila v Dubaji.

Minulý týden na podniku v Dauhá ještě ztroskotala v osmifinále, ale podnik v Emirátech ji už zastihl v lepší pohodě.

"My tenistky máme tuhle část sezony rády. Je tu hezky, jsou to tisícovkové turnaje, hned za první kola je spousta bodů a hrajeme skvělé zápasy," vysvětlila tenistka ze Sokolova.

A v Dubaji jí to zjevně sedlo. Po volném první kole zvládla souboj s Američankou Peyton Stearnsovou a pak smetla světovou patnáctku Ljudmilou Samsonovou. 

"Je super mít jako favoritka volná kola. Máte víc času si zvyknout na kurt a tady je to fakt potřeba. Po Kataru, kde byl pomalý, je to zase pěkně rychlý povrch," libovala si česká hráčka.

Na jaře může těžit z toho, že loni se jí touto dobou ještě tolik nedařilo a neobhajuje příliš mnoho bodů, zatímco v červenci za triumf na Wimbledonu to budou hned dvě tisícovky.

"Volná kola na tak velkých turnajích, jako je Miami nebo Indian Wells, udělají také hodně moc. Vyhrajete jedno kolo a už hrajete o osmifinále. A já body potřebuju, než přijde letní obhajoba. Už teď vím, že to bude hodně těžké," uvědomuje si Vondroušová blížící se tlak.

Oficiální účet WTA už na sociálních sítích vybral některé její výměny a označil je za "až směšně dobré".

"Chci se hlavně vrátit ke své hře. U mě je to vždycky jen o zdraví. Když jsem v pohodě, tak si můžu tenis jen užívat," myslí si aktuálně osmá hráčka světa.

Léto bude nabité i kvůli olympijským hrám, kam by měla jako momentální česká jednička odcestovat.

Však už si v Dauhá vyzkoušela i ryze českou deblovou variantu po boku Marie Bouzkové. A nebylo to vůbec špatné, společně to dotáhli do semifinále.

"Olympiáda se bude hrát v Paříži, na antuce, kde jsem hrála grandslamové finále. Už teď se nemůžu dočkat. Je fajn, že bych nemusela být pod takovým tlakem a hnát se vyloženě za medailí, protože jednu už doma mám," připomněla stříbro z her v Tokiu.

O semifinále si v Dubaji zahraje proti Rumunce Soraně Cirsteaové, se kterou to má momentálně negativní bilanci vzájemných zápasů (1:2).

Utkání je na programu ve čtvrtek od 11 hodin a deník Aktuálně.cz ho přinese v online reportáži.